افزودن نوشته در وردپرس کار بسیار آسانی است. برای افزودن یک نوشته جدید، مراحل زیر را دنبال کنید :
۱ – در پنل مدیریت وردپرس از منوی “نوشته ها” به زیر منوی افزودن نوشته بروید.

newpost1

در تصویر بالا به گزینه ی نوشته ها اشاره شده که دارای چهار زیر مجموعه هست (‌ همه نوشته ها , افزودن نوشته , دسته ها , برچسب ها )

newpost2

برای افزودن نوشته ی روی گزینه ی مربوطه کلیک کنید خواهید دید که صفحه ای مشابه زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد.

newpost3

 

بخش های لازم مشخص شده درتصویر بالا:

۱-بخش عنوان :  باید عنوان پست رو وارد کنید مثل این پست که عنوانش هست “ آموزش وردپرس نوشتن پست در سایت” توجه داشته باشید که قسمت عنوان مطلب در سایت شما به عنوان نام نوشته نمایش داده می شود . بعد عنوان پست یک پیوند یکتا برای مطلب شما ساخته می شود که شما می توانید آن را تغییر دهید یا همان عنوان پست بماند .

۲-افزودن پرونده چند رسانه ای :اگر پست یا مطلب شما دارای عکس باشد و بخواهید تصویری داخل نوشته بگذارید باید روی قسمت افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک کنید دکمه ی مورد نظر در تصویر بالا مشخص شده که بعد از کلیک روی این دکمه در صفحه ای که باز میشه تصاویری که قبلا اپلود کردید نمایش داده میشه برای آپلود تصویر جدید روی تب بارگذاری پرونده ها کلیک کنید و تصویر مورد نظرتون رو اپلود کنید.

۳- بخش ویرایشگر محتوا و تصاویر و … :در قسمت زیر پرونده چند رسانه ای یا همان قسمت متن نوشته شما باید متن نوشته خود را تایپ کنید.

۴-انتشار:برای انتشار پست بعد از پایان نوشتن پست

 

در ستون سمت چپ بخش های دیگه ای که وجود داره را در تصویر زیر مشاهده کنید

  • در سمت چپ اولین باکس مربوط میشود به بخش انتشار اگر می خواهید مطلب رو به صورت ساده در سایت قرار بدهید نیازی نیست این قسمت رو تغییر بدید اما اگر می خواهید مثلا به این مطلب رمز بدهید یا خصوصی باشد و یا بخواهید ساعت انتشار مطلب را  تغییر بدهید یعنی الان که مطلب رو نوشتید تموم شد مشخص کنید یه هفته بعد در ساعت مشخصی تو سایت منتشر بشود یا تاریخ گذشته. دارای سه گزینه ی ( وضعیت , نمایانی و انتشار ) وضعیت همین گزینه که در تصویر مشخص شده است  می باشد جلوی گزینه یه لینک وجود دارد به نام ویرایش اگه بزنید محتویات اون گزینه نمایش داده میشود + گزینه ی لغو که الان برای گزینته ی وضعیت به این صورت هستش.

public-post-on-wp

  • در تصویر پایین گزینه ی نمایانی فعال هست که قابلیت سنجاق کردن این نوشته وجود دارد فرض کنید قالب وردپرس شما وبلاگی هست و در صفحه ی اصلی مطالب رو نمایش میدهد و شما می خواهید یک مطلب همیشه در اول پست ها قرار داده شود با فعال کردن گزینه ی سنجاق کردن این اتفاق خواهد افتاد, گزینه های بعدی برای رمزدار کردن و خصوصی کردن نوشته هستند. گزینه ی رمزدار رو که بزنید  بخشی نمایش داده میشود برای وارد کردن رمز  که فقط کسانی که رمز رو دارن می توانند پست رو ببینن. خصوصی هم برای اعضای سایت .

new-post-wordpress-5

  • و آخرین گزینه ی انتشار , الان تاریخ نوشته به خاطر اینکه افزونه فارسی ساز و یا … رو نصب نکردم میلادی نمایش داده میشود که تاریخ فعلی هست مثلا اگه بخوایم نوشته فردای این روز منتشر بشه ۲۰ رو باید به ۲۱ تغییر داد در این صورت فردای اون روز در ساعت ۸ و ۴۷ دیقه مطلب به صورت خودکار در سایت منتشر میشود. بعد از تعیین تاریخ و ساعت باید روی گزینه ی قبول کلیک کنید. همینطور می توان مشخص کرد که این نوشته در تاریخ گذشته منتشر شده و تاریخ رو به عقب تغییر بدهید.

wp-new-post-8

بخش های لازم مشخص شده درتصویر پایین:

۵-بخش دسته ها: برای نوشتن یک دسته در سایت استفاده می شود  مثلا این نوشته در دسته بندی  آموزش وردپرس قرار دارد اگه قبلا وجود داشته باشد اسمش داخل اون لیست نمایش داده میشود , اما اگه نه با استفاده از گرینه ی افزودن دسته تازه می توان یک دسته ایجاد کرد و نوشته را  در آن  دسته قرار داد.

۶- برچسب ها : همون طور که می دانید هر نوشته می تواند نزدیک ۱۰ تا برچسب داشته باشد این بخش در سئو خیلی مهم می باشد اگه درست عمل کنید می تواند تاثیر خوبی روی سایت شما داشته باشد اما اگه نه برعکس عمل می کند و تاثیر منفی خواهد داشت ( برچسب ها کلمات کلیدی هستن که در پست نوشته شده هر کلمه باید با کاما ( , ) از هم جدا شده باشد.)

۷- تصویر شاخص : اولین تصویر این پست تصویر شاخص این پست هست اگه به ستون کناری بخش تازه ترین نوشته ها نگاه کنید عنوان هر پست با یه تصویری در کنارش نمایش داده میشود که  تصویر از این بخش اضافه شده و به عنوان تصویر شاخص شناخته میشود.

wp-new-post-9